Ši ligos forma charakterizuojama kraujagyslių atonijos reiškiniais. Vibracinis jautrumas būna retai, skausmas pasitaiko gana dažnai. Pažeidžiami taip pat ir vidinis, alkūninis, pospasrninis nervai, atsiranda hipodinamija, hipotonija bei raumenų atrofija. Vidurinio ir alkūninio nervų kamienai palpuojant esti skausmingi. Dažnai pažeidžiamas net ir kaulinis audinys plaštakos, alkūnės ir žastikaulio srityse.

Kaulinėse struktūrose atsiranda cistos, vystosi osteoporozė. Pastebimos deformuojančios smulkiųjų plaštakos ir dilbio kraujagyslių artrozės, o kartais sukaulėja žasto dvigalvio bei trigalvio raumenų sausgyslės, atsiranda epikondilito požymiai. Pradeda formuotis kaklo ir stuburo (viršutinės dalies) spondilozė.

Pirmoje ligos stadijoje atsiranda nedideli skausmai ir parestezijos rankose, neryškūs jautrumo pokyčiai pirštų galuose. Temperatūrinis ir vibracijos pojūčiai sutrikę nežymiai.

Antroje ligos stadijoje minėti simptomai vis labiau ryškėja. Jautrumas sumažėja ne vien tik pirštuose ir plaštakos srityje, bet ir dilbio paviršiuje. Refleksinis raumenų jautrumas padidėjęs. Gali atsirasti angiospazmai.

Trečioje stadijoje angiospazminiai priepuoliai dažnėja. Plaštakų bei pėdų odos temperatūra nukrinta. Rankų pirštai pabrinksta. Raumenyse palpuojant jaučiami sukietėjimai. Stiprėja skausmai, pasireiškia mėšlungio požymiai. Sutrinka visa širdies-kraujagyslių sistemos veikla. Ketvirtoji stadija pasitaiko retai.

 

Masažo tikslas: periferinių kraujagyslių tonuso palaikymas, raumenų tonuso padidinimas, audinių mitybos gerinimas, raumenų atrofijos prevencija, nervinių kamienų skausmingumo sumažinimas, osteoporozės reiškinių bei kontraktūrų pašalinimas.


Kategorija: Nervų sistemos susirgimai