Trišakio nervo neuralgija gali būti virusinės infekcijos pasekmė.

Susirgimas pasireiškia stipriais skausmais vienoje veido pusėje, skausmai gali būti trumpalaikiai arba ilgalaikiai. Skausmai sklinda į viršutinius ar apatinius dantis, tik niekuomet nepersiduoda į kitą veido pusę. Šie skausmai sustiprėja skutimosi metu, prausiantis, kramtant, kalbant, pučiant šaltam vėjui. Palpuojant, jaučiamos skausmingos trišakio nervo išėjimo vietos. Veido odos paviršiuje ir priekinėje galvos plaukuotosios dalies srityje pastebima hiperestezija.

Tokiems pacientams kompleksinio gydymo metu skiriamas masažas priekiniame bei šoniniuose kaklo ir veido paviršiuose. Masažo procedūros metu nervo atšakų išėjimo vietose atliekamas glostymas ir trynimas, taip pat – mechaninė vibracija plokščiu (ar piltuvėlio formos) guminiu vibratoriaus antgaliu.

 

Masažo tikslas: skausmų pašalinimas ar jų likvidavimas, patinimo sumažinimas periostinėje veido dalyje, kramtomųjų raumenų atrofijos prevencija, hiperestezijos veido odoje ir plaukuotosios galvos dalies paviršiuje sumažinimas ir panaikinimas.


Kategorija: Nervų sistemos susirgimai